http://www.pokonajstres.witryna.info/

Jak pokonać stres, Jak pokonać przygnębienie i Jak pokonać depresję ?Stres to reakcja organizmu na "niekorzystne" bodźce środowiskowe, głównie zewnętrzne, dzięki której organizm może dostosować się do nowych warunków otoczenia. Stres jest naturalną, nieuniknioną częścią naszego życia. Dr Hans Selye podkreśla, że stres jest normalną reakcją biologiczną każdego organizmu - normalnym fizjologicznym zjawiskiem związanym z procesami życia. Brak reakcji stresowej oznacza śmierć organizmu. Stres towarzyszy każdemu z nas. Jest naturalną reakcją na codzienne wyzwania i życiowe zmiany - nie tylko negatywne, ale i pozytywne. Jednym ze sposobów na udane życie jest umiejętne radzenie sobie ze stresem. To nie sam stres jest niebezpieczny dla człowieka, ale to jak na niego reagujemy. Bardzo często stres jest wywoływany poprzez negatywne myślenie.

Efektywna terapia antystresowa powinna nas przybliżać do obiektywnej rzeczywistości, pozwalać ją lepiej zrozumieć - poprzez pozbycie się własnych ograniczeń psychicznych i zdobycie wiedzy do zarządzania sobą w sytuacjach stresowych.

Oto kilka wskazówek jak radzić sobie ze stresem. To one wraz z Gynostemmą pomogą Ci mieć pełną kontrole nad stresem.

 1. Postaraj się rozładować emocje. Pomoże Ci w tym spacer, gimnastyka, biegi, pływanie, gry towarzyskie.
 2. Jak najczęściej śmiej się, przecież "śmiech to zdrowie". To on odpręża, rozluźnia, burzy napięcie, przywraca obiektywizm.
 3. Rób to co sprawia Ci przyjemność, możesz czytać pogodną książkę, uprawiać ogród, pojechać na ryby, pójść z przyjaciółką na zakupy, tańczyć, słuchać muzyku.
 4. Jak najwięcej odpoczywaj, a czasu nie mieszaj z innymi zajęciami. Poślij dzieci do babci, męża na ryby, przecież należy Ci się wolna sobota na relaks.
 5. Nie bierz za dużo spraw na swoje barki. Lepiej zrób mniej ale bez stresu i efektywniej.
 6. Wypróbuj medytacji to ona skutecznie nauczy Cie odstresować się.
 7. Uprawiaj seks, który skutecznie pomaga odprężyć się.
 8. Dbaj o zdrowy styl życia. Regularnie i zdrowo odżywiaj się a także wysypiaj się.
 9. Unikaj hałasu, to on powoduje stres i wyzwala agresję.
 10. Bądź asertywny, naucz się stanowczo mówić "nie".
 11. Obserwuj swój stres i naucz się oceniać jego poziom. Ważne jest abyś umiał rozpoznawać czynniki wywołujące u Ciebie stres, bo póki nie nauczysz się tego to nie będziesz umiał sobie z nimi radzić.
 12. Zawsze oczekuj najlepszego, przecież "pozytywne myśli w sposób naturalny przyciągają pozytywne doświadczenia". Nawet jeżeli spotka Cię rozczarowanie, czas przed nim przeżyjesz bezstresowo.
 13. Zaakceptuj siebie takim jakim jesteś, ze wszystkimi zaletami i wadami. Pamiętaj, że nikt nie jest idealny! Chociaż zawsze możesz doskonalić się.
 14. Stosuj rady i żyj bezstresowo !!!


A więc jeżeli miewasz problemy ze stresem i snem nie musisz od razu sięgać po tabletki! Najważniejsze to poznać skuteczne i sprawdzone przeze mnie sposoby na kontrolę stresu. Tak więc aby kontrolować stres musisz przestrzegać pewnych zasad. Nasz organizm lubi harmonię, odpoczynek i akceptacje samego siebie. Musisz wiedzieć, że na bezsterowe życie pracujesz od momentu rannego przebudzenia się. Z badań wynika, że niezwykle pomocne okazują się także herbatki ziołowe z Melisy i Gynostemmy które likwidują jednocześnie stres i bezsenność. Ja wybrałam Gynostemmę. Ma ona wyjątkowo wysoką skuteczność w przerwaniu błędnego koła stres-bezsenność.
KUP TERAZ Gynostemmę na stres i bezsenność 

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o Gynostemmie i jej dobroczynnym działaniu zapraszam do pobrania darmowych e-booków